Benefiční srdíčkový ples 2024

více zde

­

­

Pro valáška plemene český teplokrevník Admiracia skončilo krásné dětství na pastvinách a začíná doba výchovy a výuky pro práci v hipoterapii. Jeho novým domovem je nyní PIAFA Vyškov, z.ú.

­­

PIAFA je poskytovatelem rehabilitace, ve které je hlavní pomůckou a partnerem terapeutů a dětí kůň, od roku 1994.Někteří z koní již mají důchodový věk a je nutné stádo doplňovat a omlazovat, abychom pro naše klienty měli stále dostatek správných pomocníků.

­­

Každému klientovi pasujeme koně na míru. Potřebujeme koně s různou mechanikou pohybu hřbetu, úzké, široké, schopné nést i dva jezdce (terapeut + dítě), mít dobře utvářenou záď pro polohování miminek, koně ochotné snést spolupráci s více lidmi při skupinových aktivitách ze země apod. Než se kůň naučí být spolehlivým partnerem, tak to zabere určitý čas a spoustu práce. Musí být primárně ochotný spolupracovat s člověkem, fyzicky zdravý a psychicky odolný. Doba učení je u každého jinak dlouhá. Musí se naučit správně zapojovat své svaly, nést jezdce, poslouchat na slovo svého vodiče, nebát se různých pohybů a zvuků klientů a respektovat mnoho různých, barevných i zvukových pomůcek. Najít takového koně je také cenově náročné, proto PIAFA hledá vždy dárce finančních prostředků a pak koně. To se nám v roce 2017 podařilo 2x, jeden koník byl pořízen z příspěvku Nadace Agrofert (klisna Sany) a druhý (Admiracio = Áďa) z příspěvku dm drogerie markt s.r.o.

­

Áďa je mladý koník, který neumí v podstatě zatím nic, ale je ochotný pracovat a komunikovat s lidmi a rychle se učí. Veřejnost se s ním může potkat při procházkách kolem jízdárny ve Vyškově nebo na Dni otevřených dveří

24. února 2018.
­ ­ více zde

PIAFA Vyškov, z. ú.


V


Poslání:

Pomoc zdravotně postiženým či sociálně znevýhodněným osobám při zkvalitňování jejich života a začleňování do společnosti. Toto poslání naplňujeme prostřednictvím činností a poskytovaných služeb.

Naši činnost podpořili

Aktuální seznam partnerů naleznete v "Dotace a nadační příspěvky"


­­